Але що саме повинно бути у раціоні?
Відповідно до вказівок AAFCO (Association of American Feed Control Officers — американська асоціація контроля якості харчування домашніх тварин), яка розробляє основні правила виробництва їжі для тварин у США, в здоровій їжі дорослої собаки повинно міститися не менш ніж 18% білка, 5% жирів, а також комплекс вітамінів та мінералів. Для цуценят чи вагітних собак мінімальні вимоги вищі – 22% білка та 8% жирів.
1. Вода
Так банально, але багато хто забуває два рази на день змінювати воду й мити миску. Бактерії від слини швидко розмножуються й можуть стати причиною розладу шлунку й інших проблем зі здоров’ям.
2. Печінка
Напевно немає у світі людини, яка не знає, що печінка корисна. По-перше вона містить цілих три з десяти незамінних амінокислот – триптофан, метіонін та лізин, а також вона є джерелом заліза, яке необхідне для синтезу гемоглобіну крові. Лізин впливає на засвоюваність білків, від нього залежить стан зв’язок й сухожиллів, ця амінокислота допомагає засвоюватися кальцію, запобігає остеопорозу, атеросклерозу, інсультам та інфарктам. Триптофан відповідає за психологічну рівновагу – робить сон якісним й усуває тривожні почуття. Метіонін у поєднанні з холіном та фоліевою кислотою перешкоджає утворенню пухлин. Також печінка містить фосфор, магній, цинк, натрій, кальцій, вітаміни групи B, D, E, K, бета – каротин та аскорбінову кислоту – які позитивно впливають на нирки, роботу головного мозку, зір, стан шкіри та шерсті, здоров’я зубів.
3. Морква
Це дивовижний продукт, який володіє величезною кількістю корисних властивостей. Насамперед, морква корисна тим, що містить велику кількість вітамінів і мікроелементів. Так, у моркві містяться вітаміни PP, A, B1, B2, B5, B6, В9, C, E, H і K, а також залізо, цинк, йод, мідь, марганець, селен, хром, фтор, молібден, бор, ванадій, кобальт, літій, алюміній, нікель, кальцій, магній, натрій, калій, фосфор, хлор та сірка. Тож морква не тільки впливає на зір, як знає кожен, а ще й несе користь для судин, серця, травлення, печінки та нирок.
4. Горох
Горох повністю безпечний і навіть корисний, щоб дати собаці. вміст антиоксидантів, включаючи вітамін Е, сприяє зміцненню імунної системи і обмежує пошкодження клітин. За стандартами AAFCO мінімальний вміст має становити не менше 50 МО / 1 кг в раціоні здорової собаки. Горох часто є інгредієнтом, що використовується в високоякісній їжі для собак. Горох містить вітаміни А і К, а також вітаміни групи В.
5. Риб’ячий жир
Він містить велику кількість вітаміну D, а також вітаміни А і Е, омега-3 жирні кислоти. Цуценятам даний продукт слугує для зміцнення імунітету, профілактики рахіту, нормального росту і розвитку. Також він поліпшує стан собаки при артриті, артрозі або інших захворювань суглобів. При даних захворюваннях жир надає зміцнювальний, знеболюючий ефект. Риб’ячий жир собакам дають для поліпшення якості шерсті, здоров’я шкіри, профілактики захворювань серцево-судинної системи.
6. Яблуко
Один з унікальних продуктів, який багатий вітаміном С, залізом і клітковиною. Цей фрукт допомагає поліпшити травну систему і відмінно підходить в якості ласощів. Лайфхак – ціле яблуко добре замінює м’ячик та допомагає в очищенні зубів й поліпшенню запаху з рота.
7. WHOLE PREY
Дослівно це перекладається, як ціла здобич, де мається на увазі, що собака повинна отримувати у раціоні усі частини здобичі, а не тільки вирізку. Насправді, у вирізці найменша кількість корисних речовин. А вживання усієї здобичі надає собаці усі десять незамінних амінокислот, вітамінів та мінералів. Білки складаються з ланцюгу з’єднаних між собою хімічних речовин – будівельних блоків, відомих як амінокислоти. У цілому собакам необхідно 22 різні амінокислоти. 12 з них можуть синтезуватися організмом собаки самостійно (у печінці), а 10 не здатні вироблятися, оці самі амінокислоти й називаються «незамінними».
Нижче є перелік цих 10 незамінних амінокислот й їх короткий опис
Аргінін
Стимуляція імунної системи й вироблення гормонів росту
Гістидин
Синтез гістаміна, який тісно пов’язаний зі зняттям болю й розширенням дрібних кровоносних судин задля стимуляції виділення кислоти у шлунку.
Лейцин
Забезпечення росту кісток у цуценят та стимуляція виробленню шлункового соку.
Метіонін, триптофан та лізин
Про них ми вже розповідали вище
Феналін
Регулює апетит, є відповідальним за пігментацію шкіри та шерсті, синтезує адреналін та нор адреналін
Треанін
Контролює використання енергії, вплив в умовах підйому настрою чи депресії, вироблення адреналіну, робота щитовидної залози
Валін
Працює разом з лейцином задля регулювання білкового та енергетичного обміну.